Kullanıcı Adı:

Beni Hatırla

Şifre:

Şifremi Unuttum

Ana Sayfa | Tasavvuf Akademisyenleri | Tasavvufî Yayınlar | Tasavvuf Dergisi | Konuk Defteri | Fotoğraflar | İletişim | Haberler

Editörden

Değerli Tasavvuf Akademi üyeleri ve takipçileri,

Tasavvuf Akademi web sitesini yeni tasarımıyla www.tasavvufakademi.com, www.tasavvufakademi.org ve www.tasavvufakademi.net adreslerini kapsayacak şekilde hizmetinize sunmuş bulunmaktayız.

Daha önce Tasavvuf Akademi web sitesiyle birlikte hizmete sunulan Tasavvuf Dergisi sitesi artık müstakil olarak www.tasavvufdergisi.net adresinde yeni tasarımıyla yazar ve okuyucularına hitap etmektedir. Ancak dergide yer alan makalelerin künyeleri ve son sayıdan bir yıl öncesine kadar olanların pdf metinleri sitemizdeki Tasavvuf Dergisi linkinde bulunan ara yüzde de yayınlanmaya devam edecektir.

Pek çok açıdan işlevsel özelliklere sahip olan sitemizde araştırmacılar ve okuyucularımız için veri tarama ve paylaşım imkânları hazırlanmıştır. Sitemizde her türlü (yazar adı, kitap, tez, makale ve anahtar kelimeler) aramaya imkân verecek şekilde tarama yapılabilmektedir. Tarama sistemiyle yazardan veya başlıktan sitemizde yer alan herhangi bir tasavvufî içerikli yazı veya eserin künyesine, özetine ve varsa pdf metnine ulaşma imkânı mevcuttur. Mesela tez hazırlamak üzere araştırma yapacak bir arkadaşımız sitemizde basit birkaç farklı taramayla çalışmayı düşündüğü konuyla alakalı tez, kitap, makale, çeviri, tebliğ, ansiklopedi maddesi ve kitapta bölümü tespit edebilecektir. Bilimsel çalışmalarını merak ettiği bir tasavvuf akademisyeninin isminden bütün yayınlarının künyesi ve varsa içeriğini öğrenebilecektir.

Sitemizdeki yeniliklerden biri de akademisyenlere ait çalışmaların tekrarlanmasını önleyerek özgün başlıklar ve yayınlar oluşturulmasına katkı sağlayacak olmasıdır.

Türkiye'de yapılmış veya yapılmakta olan bütün tezlerin (Yüksek Lisans ve Doktora) künyeleriyle birlikte sitemize eklenmiş ve eklenmeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra tasavvufî içerikli kitap, makale, tebliğ, ansiklopedi maddesi ve kitapta bölümler isim ve künyeleriyle sitemizde yer alacaktır. Böylece araştırmacılar için sanal bir kütüphane ve veri tarama sistemi oluşturulması amaçlanmıştır.

Sitemize eklenen yayınlar sitemize üye tasavvuf akademisyenlerine ait ise ilgili şahsın sitemizde mevcut olan sayfasında bilimsel yayınlar kısmına da herhangi bir ikinci işlem yapılmadan doğrudan geçmektedir. Tasavvuf akademisyenlerinin özgeçmişleri, verdikleri dersler ve içerikleri üyelere açık olmak üzere sitemizde paylaşılabilecektir.

Sitemizde dört tip üyelik mevcuttur: Yönetici, tasavvuf akademisyeni, temsilci akademisyen ve normal üye. İkinci tür üyeler kendilerine ait verileri yönetim panelindeki şablon aracılığıyla siteye ekleyebileceklerdir, ancak sitede kendi yayınları ve bilgileri dışında herhangi bir değişim yapamayacaklardır. Üçüncü tip üyeler sitemiz adına veri girmeye yetkilendirilen her ilahiyat veya dengi fakülteden en az bir tane olmak üzere tasavvuf akademisyeni arkadaşlardan oluşacaktır. Bütün üye kayıtları site yönetimi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Oldukça geniş bir kesime ulaşmanın amaçlandığı sitemizde son çıkan tasavvufî içerikli kitaplar ana sayfanın sol alt tarafında yer alan ve 10 saniyede bir değişen kısımda tanıtılacaktır.

Tasavvuf dergisinin ilk sayısından sonuncusuna kadar bütün sayılarına ait yazılar yer almakta (elimizde pdf metni olmayan yazılar taranarak eklenmeye devam etmektedir) ve indirilmektedir. Tasavvuf dergisine ait bölüm kendi içinde yazar ve konu indeksine sahiptir.

Bu sitenin hazırlık aşaması, veri ekleme, yürütülmesinde destek olup kıymetli zamanlarını ayıran arkadaşlarıma ve hocalarıma müteşekkirim.

Selam ve saygılarımla.

Prof. Dr. Halil İbrahim ŞİMŞEK

Site editörü

Gelişmiş Arama

Hızlı Erişim

Sayaç

Dost Site

Kullanılabilir renk seçenekleri
AYDINLI WEB TASARIM --> İrtibat için: aaydinli@gmail.com

Site Yöneticisi: Halil İbrahim Şimşek

bilgi@tasavvufakademi.com