Kullanıcı Adı:

Beni Hatırla

Şifre:

Şifremi Unuttum

Ana Sayfa | Tasavvuf Akademisyenleri | Tasavvufî Yayınlar | Tasavvuf Dergisi | Konuk Defteri | Fotoğraflar | İletişim | Haberler

FÜTÛHÂT-I MEKKİYYE SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

FÜTÛHÂT-I MEKKİYYE SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

www.klasikdusunceokulu.org

Muhyiddin İbnü'l-Arabî’nin dev eseri Fütûhât-ı Mekkiyye, Klasik Düşünce Okulu’nda Prof. Dr. Ekrem Demirli gözetiminde gerçekleştirilecek haftalık derslerle okunacak. Dersler Klasik Düşünce Okulu’nun web sayfasından canlı olarak da yayınlanacak ve siteye ücretsiz üye olan herkes tarafından takip edilebilecek.

2015 yılında kurulan Klasik Düşünce Okulu’nda, usûl, kelam, tasavvuf ve felsefe gibi disiplinlerinde telif edilmiş İslam düşünce geleneğinin kurucu eserleri, alanında uzman hocalar eşliğinde üniversite öğrencilerine Türkçe okutuluyor ve her dersten sonra öğrencilerin hazırladığı değerlendirme yazılarıyla düşünce hayatımıza yeniden giriyor. Geçtiğimiz dönem Hasan-ı Basrî’nin Kader Risâlesi, İmam-ı Şâfiî’nin er-Risâle, Muhâsibî’nin el-Akl, Serrâc’ın el-Lüma‘, Cüveynî’nin el-İrşâd, Cessâs’ın el-Fusûl fi’l-usûl gibi eserleri bu kapsamda okunan bazı eserlerdi.

Web sitesinden canlı yayınlanan ve daha sonra arşivlenen seminer videoları ile üyeler ayrıca uzaktan eğitim imkânına sahip olabiliyor.

Dinî düşünce geleneğimize yön veren klasik eserleri yeniden gündeme getirmeyi hedefleyen Klasik Düşünce Okulu’nda bu kez Muhyiddin İbnü'l-Arabî’nin dev eseri Fütûhât-ı Mekkiyye seminerleri başlıyor. Fütûhât’ı 18 cilt halinde Türkçeye kazandıran Prof. Dr. Ekrem Demirli gözetimindeki seminerleri, Klasik Düşünce Okulu web sitesine üye olan herkes takip edebilecek. 6 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayacak olan derslerin arşiv videoları da ivedilikle siteye eklenecek.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

www.klasikdusunceokulu.org
klasikdusunceokulu@gmail.com

Gelişmiş Arama

Hızlı Erişim

Sayaç

Dost Site

Kullanılabilir renk seçenekleri
AYDINLI WEB TASARIM --> İrtibat için: aaydinli@gmail.com

Site Yöneticisi: Halil İbrahim Şimşek

bilgi@tasavvufakademi.com